Warszawa, Mokotów. Blisko Śródmieścia
Najbliższy przystanek:
Puławska róg Odyńca, blisko Śródmieścia.
Przed wejściem są bezpłatne miejsca na parkingu.
Bezpośredni dojazd do nas:
- Tramwaj 4:
Annopol, Rembielińska, Budowlana, Odrowąża, 11 Listopada, Targowa, Al.Solidarności, Most Śląsko-Dąbrowski, Al.Solidarności, Pl.Bankowy, Marszałkowska, Pl.Konstytucji, Pl.Zbawiciela, Pl.Unii Lubelskiej, Puławska - Tramwaj 14:
Marynarska, Wołoska, Woronicza, Puławska, Pl.Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Pl.Zbawiciela, Nowowiejska, Pl.Politechniki, Krzywickiego, Filtrowa, Pl.Narutowicza, Grójecka, Banacha - Tramwaj 18:
Marynarska, Wołoska, Woronicza, Puławska, Pl.Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Pl.Zbawiciela, Pl.Konstytucji, Pl.Bankowy, Andersa, Międzyparkowa, Słomińskiego, Most Gdański, Starzyńskiego, Rondo Starzyńskiego, Jagiellońska - Tramwaj 19:
Puławska, Pl.Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Pl.Zbawiciela, Nowowiejska, Pl.Politechniki, Al.Niepodległości, Chałubińskiego, Al.Jana Pawła Ii, Rondo Onz, Al.Jana Pawła Ii, Rondo "Radosława", Al.Jana Pawła Ii, Pl.Grunwaldzki, Broniewskiego - Tramwaj 36:
Puławska, Pl.Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Pl.Zbawiciela, Pl.Konstytucji, Pl.Bankowy, Andersa, Stawki, Al.Jana Pawła Ii, Rondo "Radosława", Pl.Grunwaldzki, Ks.Popiełuszki, Słowackiego, Marymoncka, Zgrupowania Ak "Kampinos" - Autobus 107:
Anielewicza, Smocza, Nowolipki, Andersa, Pl.Bankowy, Marszałkowska, Al.Jerozolimskie, Krucza, Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Łazienkowska, Czerniakowska, Chełmska, Dolna, Puławska, Odyńca, Al.Niepodległości, Madalińskiego, Wołoska, Woronicza, Racjonalizacji, Konstruktorska, Postępu, Domaniewska, Modzelewskiego, Al.Wilanowska, Puławska, Dolinasłużewiecka, Al.Ken, Surowieckiego, Romera, Herbsta, Jastrzębowskiego, Al.Rodowicza "Anody", Jastrzębowskiego - Autobus 130:
Przyczółkowa, Al.Wilanowska, Sobieskiego, Dolna, Puławska, Rakowiecka, Al.Niepodległości, Chałubińskiego, Al.Jerozolimskie, Pl.Zawiszy, Al.Jerozolimskie, Rondo Zesłańców Syberyjskich, Bitwy Warszawskiej 1920, Szujskiego, Al.Bohaterów Września, Opaczewska - Autobus 172:
Powsińska, Św.Bonifacego, Sobieskiego, Dolna, Puławska, Odyńca, Racławicka, Żwirki I Wigury, Pruszkowska, Pawińskiego, Banacha, Bitwy Warszawskiej 1920, Szczęśliwicka, Grzymały-Sokołowskiego, Al.Jerozolimskie - Autobus 505:
Jastrzębowskiego, Al.Ken, Ciszewskiego, Pileckiego, Puławska, Al.Lotników, Modzelewskiego, Domaniewska, Puławska, Waryńskiego, Pl.Konstytucji, Marszałkowska, Al.Jerozolimskie, Emilii Plater
2011-12-03
Wartość pakietów medycznych jest nieodpłatnym świadczeniem podlegającym opodatkowaniu
Pakiety medyczne wykupione przez pracodawcę stanowią dla pracowników, uprawnionych do ich wykorzystania, przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia podlegający opodatkowaniu. Taką uchwałę podjął 24 października 2011 r. pełny skład Izby Finansowej NSA (sygn. II FPS 7/10).
2011-11-26
Najem apartamentu można rozliczyć 8,5-proc. ryczałtem
Według bydgoskiej izby skarbowej osoby fizyczne osiągające przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, jeżeli umowy te nie są zawierane w działalności, mogą opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.
2011-11-22
Interpretacje: przekazanie towarów i usług z ZFŚS a VAT
Przekazywanie towarów i usług w ramach ZFŚS, za częściową odpłatnością, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, o ile czynności nie mieszczą się w pojęciu odpłatnego świadczenia usług - stwierdził Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej nr IPTPP2/443-381/11-2/AW.
2011-11-19
Odpisy aktualizacyjne w księgach rachunkowych
Co roku w okresie sprawozdawczym, nie rzadziej niż na dzień bilansowy jednostki decydują, czy zachodzi potrzeba przeprowadzenia procedury ustalania odpisów aktualizujących. Wycena wartości aktywów spowodowana jest przez utratę przez nie wartości. Odnosi się to zarówno do aktywów wykorzystywanych do działalności operacyjnej, jak i inwestycji.
2011-10-31
W czasie kontroli skarbowej nie ma szans na korektę deklaracji
Skorygowanie deklaracji jest prawem przysługującym podatnikom, płatnikom oraz inkasentom. Jednak w Ordynacji podatkowej (t.j. Dz.U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 z późn. zm.) zostały przewidziane sytuacje, kiedy wyjątkowo prawo to ulega zawieszeniu.
Podatki 2012: Nowe wzory zaświadczeń CFR
Resort finansów wprowadzi nowe wzory zaświadczeń CFR-1 i CFR-2 – zmiany przewiduje projekt rozporządzenia (z 17 października br.) Ministra Finansów ws. określenia wzorów zaświadczeń o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych wydawanych przez organy podatkowe. Modyfikacja wzorów zaświadczeń ma ścisły związek z obowiązującą od 1 września nowelizacją ustawy o ewidencji i identyfikacji podatników i płatników.
2011-10-11
WSA: pracownik nie płaci PIT od udziału w imprezie integracyjnej
Pracownik, który bawił się na firmowej imprezie integracyjnej, nie zapłaci z tego tytułu podatku, dopóki nie zostanie ustalone, ile konkretnie zjadł, wypił i jaka była wartość innych świadczeń, z których skorzystał - wynika z wyroku WSA w Poznaniu.
2011-09-30
5 października rusza notarialny rejestr testamentów. I to bezpłatnie
Uruchomienie od 5 października notarialnego rejestru testamentów, prowadzonego w formie elektronicznej, zapowiedziała w czwartek Krajowa Rada Notarialna. Notariusze podkreślili, że każda osoba sporządzająca testament będzie go mogła bezpłatnie zarejestrować.
2011-09-23
Jak długo ważny jest certyfikat rezydencji
Gdy w treści certyfikatu rezydencji nie ma wskazania co do okresu jego ważności, certyfikat taki z uwagi na fakt, że potwierdza istnienie określonego stanu faktycznego zachowuje swoją aktualność tak długo, jak długo nie ulegnie zmianie potwierdzony w nim stan faktyczny, czyli nie ulegnie zmianie miejsce zamieszkania podatnika dla celów podatkowych - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu.
2011-09-16
Kasy rejestrujące w jednostkach sektora finansów publicznych
Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. Obowiązek ten został nałożony również na jednostki sektora finansów publicznych będące podatnikami. Jednak nie w każdym przypadku.
2011-09-13
Kto przegrywa sprawę płaci za podróż świadka
Świadek, który został wezwany przez sąd w innym mieście w celu przesłuchania go na rozprawie, ma prawo do zwrotu kosztów podróży, noclegu i utraconych zarobków. Pieniądze wypłaci mu sąd, ale faktycznie należność pokryje strona przegrywająca sprawę, zobowiązana do zapłaty kosztów procesu.
2011-09-10
Opłaty za media są składnikiem ceny najmu
Opłaty wynikające z eksploatacji lokalu przez najemcę: za energię cieplną, dostawę wody, odbiór ścieków i wywóz nieczystości powinny być ujmowane do podstawy opodatkowania jako składniki czynszu z tytułu usługi najmu na podstawie art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, chyba że z umowy najmu zawartej pomiędzy wynajmującym a najemcą wynika jednoznacznie, że opłaty te (wszystkie lub niektóre) na podstawie art. 30 ust. 3 tej ustawy są regulowane przez najemcę na rzecz wynajmującego w sposób odrębny od czynszu.
2011-02-21
Fundusze unijne: PR dla MŚP
Zwiększenie potencjału adaptacyjnego małych i średnich przedsiębiorstw poprzez podniesienie poziomu wiedzy, kwalifikacji i świadomości przedsiębiorców i pracowników kadry zarządzającej sektora MŚP w zakresie komunikacji i PR to cel realizowanego przez Związek Rzemiosła Polskiego projektu „Public relations a adaptacyjność i konkurencyjność MŚP”. ZRP właśnie uruchomił jego internetową witrynę.
Prawo bez paragrafów - o prawie spadkowym
Prawo spadkowe jest zbiorem norm, które regulują skutki prawne śmierci człowieka jako podmiotu praw i obowiązków majątkowych o charakterze cywilnoprawnym. Z chwilą śmierci człowieka jego prawa i obowiązki majątkowe (np. własność, użytkowanie wieczyste, długi z zaciągniętych pożyczek) przechodzą na jedną lub kilka osób - jego następców prawnych, zwanych spadkobiercami.
Jak płatnik powinien prawidłowo wypełnić i wysłać PIT-11 i PIT-40
Płatnicy rozliczający z rocznych dochodów podatników muszą sporządzić za nich PIT-40. To roczne obliczenie podatku, które płatnicy za 2010 rok mają obowiązek wypełnić i przesłać do podatnika i jego urzędu skarbowego najpóźniej 28 lutego 2011 r. W tym samym terminie do podatników musi trafić informacja o uzyskanych przez podatnika dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy – PIT-11.