Warszawa, Mokotów. Blisko Śródmieścia



Najbliższy przystanek:
Puławska róg Odyńca, blisko Śródmieścia.
Przed wejściem są bezpłatne miejsca na parkingu.

Bezpośredni dojazd do nas:

  • Tramwaj 4:
    Annopol, Rembielińska, Budowlana, Odrowąża, 11 Listopada, Targowa, Al.Solidarności, Most Śląsko-Dąbrowski, Al.Solidarności, Pl.Bankowy, Marszałkowska, Pl.Konstytucji, Pl.Zbawiciela, Pl.Unii Lubelskiej, Puławska
  • Tramwaj 14:
    Marynarska, Wołoska, Woronicza, Puławska, Pl.Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Pl.Zbawiciela, Nowowiejska, Pl.Politechniki, Krzywickiego, Filtrowa, Pl.Narutowicza, Grójecka, Banacha
  • Tramwaj 18:
    Marynarska, Wołoska, Woronicza, Puławska, Pl.Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Pl.Zbawiciela, Pl.Konstytucji, Pl.Bankowy, Andersa, Międzyparkowa, Słomińskiego, Most Gdański, Starzyńskiego, Rondo Starzyńskiego, Jagiellońska
  • Tramwaj 19:
    Puławska, Pl.Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Pl.Zbawiciela, Nowowiejska, Pl.Politechniki, Al.Niepodległości, Chałubińskiego, Al.Jana Pawła Ii, Rondo Onz, Al.Jana Pawła Ii, Rondo "Radosława", Al.Jana Pawła Ii, Pl.Grunwaldzki, Broniewskiego
  • Tramwaj 36:
    Puławska, Pl.Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Pl.Zbawiciela, Pl.Konstytucji, Pl.Bankowy, Andersa, Stawki, Al.Jana Pawła Ii, Rondo "Radosława", Pl.Grunwaldzki, Ks.Popiełuszki, Słowackiego, Marymoncka, Zgrupowania Ak "Kampinos"
  • Autobus 107:
    Anielewicza, Smocza, Nowolipki, Andersa, Pl.Bankowy, Marszałkowska, Al.Jerozolimskie, Krucza, Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Łazienkowska, Czerniakowska, Chełmska, Dolna, Puławska, Odyńca, Al.Niepodległości, Madalińskiego, Wołoska, Woronicza, Racjonalizacji, Konstruktorska, Postępu, Domaniewska, Modzelewskiego, Al.Wilanowska, Puławska, Dolinasłużewiecka, Al.Ken, Surowieckiego, Romera, Herbsta, Jastrzębowskiego, Al.Rodowicza "Anody", Jastrzębowskiego
  • Autobus 130:
    Przyczółkowa, Al.Wilanowska, Sobieskiego, Dolna, Puławska, Rakowiecka, Al.Niepodległości, Chałubińskiego, Al.Jerozolimskie, Pl.Zawiszy, Al.Jerozolimskie, Rondo Zesłańców Syberyjskich, Bitwy Warszawskiej 1920, Szujskiego, Al.Bohaterów Września, Opaczewska
  • Autobus 172:
    Powsińska, Św.Bonifacego, Sobieskiego, Dolna, Puławska, Odyńca, Racławicka, Żwirki I Wigury, Pruszkowska, Pawińskiego, Banacha, Bitwy Warszawskiej 1920, Szczęśliwicka, Grzymały-Sokołowskiego, Al.Jerozolimskie
  • Autobus 505:
    Jastrzębowskiego, Al.Ken, Ciszewskiego, Pileckiego, Puławska, Al.Lotników, Modzelewskiego, Domaniewska, Puławska, Waryńskiego, Pl.Konstytucji, Marszałkowska, Al.Jerozolimskie, Emilii Plater

2014-12-11

ZPP: luka podatkowa dot. VAT w Polsce może sięgać nawet 65 mld zł

ZPP: luka podatkowa dot. VAT w Polsce może sięgać nawet 65 mld zł

Jak wskazuje resort finansów, w oszustwie karuzelowym bierze najczęściej udział grupa kilku lub kilkunastu firm funkcjonujących jako ogniwa podatkowej karuzeli. Zawierają one pozorne transakcje, a ich siedziby umiejscowione są zarówno w Polsce, jak i w innych krajach UE.

2014-12-03

Jednodniowe vacatio legis zgodne z ustawą zasadniczą – wyrok TK

Jednodniowe vacatio legis zgodne z ustawą zasadniczą – wyrok TK
Jeżeli zmiany mają charakter techniczny, to vacatio legis ustawy może być jednodniowe – orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Rozpatrywana sprawa dotyczyła zmian w Kodeksie karnym oraz ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych, które weszły w życie w połowie 2012 r.

Pies towarzysz to nie pies asystujący

Pies towarzysz to nie pies asystujący

Jestem starszą już emerytką. Mam psa, który towarzyszy mi od lat. Ostatnio spotkałam się ze sformułowaniem „prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej wraz z psem asystującym”. Czy ja z moim psem mogę wejść do urzędu, by załatwić sprawę, lub do sklepu spożywczego po zakupy – pyta pani Maryla.

2014-10-29

Nowe kody tytułów do ubezpieczenia społecznego

Nowe kody tytułów do ubezpieczenia społecznego
Katalog kodów tytułu do ubezpieczenia zostanie zaktualizowany i dostosowany m.in. do zmian związanych z wprowadzeniem obowiązku ubezpieczenia emerytalnego i rentowego dla członków rad nadzorczych - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego w poniedziałek przez resort pracy i polityki społecznej. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2015 r.

2014-10-22

Lichwiarze kontra prokuratura: Uważajmy na oszustów

Lichwiarze kontra prokuratura: Uważajmy na oszustów

W sierpniu Sąd Rejonowy w Bydgoszczy oddalił pozew o zapłatę ogromnych odsetek przeciwko poręczycielowi mikropożyczki. Sprawa obiegła media: emeryt z Warlubia poręczył znajomej spłatę 700 zł pożyczki, którą kobieta zaciągnęła na lichwiarskich warunkach. I choć spłaciła całą kwotę, zrobiła to z opóźnieniem. Procenty zaczęły galopować: komornik ściągnął już z obojga około 40 tys. zł, ale dług rósł nadal. Dopóki lichwy nie zatrzymała prokuratura.

2014-10-10

Zasady składania dokumentów ubezpieczeniowych: Rodzaje i forma przekazania formularzy do ZUS

Zasady składania dokumentów ubezpieczeniowych: Rodzaje i forma przekazania formularzy do ZUS
1. Formularze ubezpieczeniowe - rodzaje Formularze ubezpieczeniowe dzielimy na dokumenty: zgłoszeniowe - płatnika i osoby ubezpieczonej, rozliczeniowe. W poniższej tabelce pogrupowaliśmy te formularze według kategorii z podaniem symbolu oraz pełnej nazwy, natomiast ich obowiązujące wzory przedstawiliśmy w rozdziale piątym.

2014-08-02

Praktyczne skutki wyroku trybunału w sprawie ukrytych dochodów

Praktyczne skutki wyroku trybunału w sprawie ukrytych dochodów

Odroczenie utraty mocy obowiązującej art. 20 ust. 3 ustawy o PIT oznacza zasadniczo tyle, że przepis ten w aktualnym brzmieniu pozostanie przez 18 miesięcy w krajowym porządku prawnym. Zatem przez 18 miesięcy od ogłoszenia wyroku TK w Dzienniku Ustaw organy podatkowe powinny przestrzegać i stosować w prowadzonych postępowaniach art. 20 ust. 3, mimo że został on uznany za niekonstytucyjny.

2014-07-09

Zagraniczna spółka musi odprowadzać zaliczki na podatek jeśli zatrudnia w Polsce osoby

Zagraniczna spółka musi odprowadzać zaliczki na podatek jeśli zatrudnia w Polsce osoby

Zagraniczna spółka zatrudniająca w Polsce osoby na postawie stosunku pracy musi potrącać i odprowadzać do urzędu skarbowego zaliczki na podatek, nawet gdy sama nie ma tu zakładu ani przedstawicielstwa – wynika z wyroku WSA w Warszawie.

VAT od licencji trzeba płacić dopiero wtedy, gdy wykonano usługę

VAT od licencji trzeba płacić dopiero wtedy, gdy wykonano usługę

Usługi nieokresowe, dla których nie ustalono w umowie jednego terminu płatności, podlegają opodatkowaniu wtedy, gdy zostaną zrealizowane – potwierdził w interpretacji dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu.Inaczej będzie, gdy spółka, która świadczy owe usługi, otrzyma wynagrodzenie. Wtedy obowiązek rozliczenia VAT powstanie w chwili otrzymania zapłaty,

2014-07-04

Jednostki uczestnictwa w spadku. Sprzedaż a podatek

Jednostki uczestnictwa w spadku. Sprzedaż a podatek
Z uzasadnienia: Z art. 22 ust. 1 ustawy o PIT nie wynika bezwzględny zakaz rozpoznania kosztów przez inny podmiot aniżeli ten, który je poniósł. W sytuacji, gdy prawo do rozpoznania kosztów nabycia jednostek uczestnictwa uzależnione jest do ich zbycia, a uprawniony z niego nie skorzystał, brak jest podstaw prawnych do odmowy skorzystania z tego uprawnienia przez jego spadkobiercę.

2014-07-02

Remont i ulepszenie środków trwałych. Skutki podatkowe

Remont i ulepszenie środków trwałych. Skutki podatkowe
Skutki remontów, ulepszenia czy modernizacji środków trwałych bardzo często są przedmiotem wyjaśnień organów podatkowych. Problemów dostarcza to, że ustawy podatkowe nie precyzują użytych w nich pojęć: przebudowa, adaptacja, rozbudowa, rekonstrukcja, modernizacja. Brak jest także definicji pojęcia remont.

2014-05-16

Zatrudnianie cudzoziemców. MPiPS wprowadzi nowe reguły

Zatrudnianie cudzoziemców. MPiPS wprowadzi nowe reguły
Resort pracy i polityki społecznej przygotował projekt nowego rozporządzenia ws. wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca. Najważniejsza zmiana polegać będzie na ograniczeniu kręgu osób, wśród których w pierwszej kolejności poszukiwani będą kandydaci do pracy, tylko do osób mających pierwszeństwo w zakresie dostępu do rynku pracy.

2014-04-30

Nieodpłatne świadczenie członka zarządu dla spółki

Nieodpłatne świadczenie członka zarządu dla spółki
W świetle art. 12 ust. 6 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych przy ustalaniu wartości świadczeń nieodpłatnych w postaci usług, co jest obowiązkiem organu podatkowego, dopuszczalne jest skorzystanie w postępowaniu podatkowym ze środków dowodowych wskazanych w rozdziale 11 działu IV ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, w tym z opinii biegłego, o której mowa w art. 197 o.p. - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

2014-04-17

Kary umowne a VAT

Kary umowne a VAT
Co do zasady kary umowne wiążą się z koniecznością naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego, np. z niewykonania albo nienależytego świadczenia usług lub dostawy towarów. W praktyce pojawiają się problemy dotyczące zaliczenia kar umownych do obrotu podlegającego lub niepodlegającego opodatkowaniu VAT. Takie przestawienie kary umownej dość mocno współgra z definicją odszkodowania, co z kolei pozwalałoby nam wykluczyć opodatkowanie otrzymania świadczeń tego rodzaju.

2014-03-27

Rok podatkowy. Zmiana roku może być opłacalna

Rok podatkowy. Zmiana roku może być opłacalna
Ogólną zasadą, wynikającą z art. 11 Ordynacji podatkowej, jest, że rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, chyba że ustawa podatkowa stanowi inaczej. Reguła ta jest bezwzględnie obowiązującą na gruncie ustawy o PIT oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

2014-03-25

Dane osobowe na rozprawie pod szczególnym nadzorem

Dane osobowe na rozprawie pod szczególnym nadzorem

Obywatele poskarżyli się do generalnego inspektora ochrony danych osobowych na sąd okręgowy. Zarzucali, że niezgodnie z prawem przetwarzał ich dane, które miały istotne znaczenie w obrocie gospodarczym. Na dowód tego przesłali protokoły z rozpraw, w których widnieją nie tylko ich imiona i nazwiska (jako stron), ale także serie i numery dowodów osobistych.

2014-03-24

Podatki 2014: Rozporządzenie ws. zwolnień z VAT do zmiany

Podatki 2014: Rozporządzenie ws. zwolnień z VAT do zmiany
Przepisy dotyczące zwolnień z VAT, odnoszące się do dostaw samochodów, zostaną dostosowane do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE – przewiduje nowela rozporządzenia ws. zwolnień od podatku od towarów i usług. Dokument został już opublikowany w Dzienniku Ustaw i zacznie obowiązywać z początkiem kwietnia 2014 r.

2014-03-07

Zwrot VAT za materiały budowlane w 2014 r. - stary system

Zwrot VAT za materiały budowlane w 2014 r. - stary system
Jeśli w okresie od dnia 30 kwietnia 2004 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. poniosłeś wydatki na zakup materiałów budowlanych związanych z inwestycją mieszkaniową, na które od 1 maja 2004 r. wzrosła stawka podatku VAT z 7% na 22% lub wyższą (23%), możesz odzyskać część wydatków poniesionych na ten cel.

2014-03-04

Obrót instrumentami finansowymi. Zmiany w ustawach podatkowych

Obrót instrumentami finansowymi. Zmiany w ustawach podatkowych
Resort finansów opublikował projekt nowelizacji ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Nowela ma dostosować polskie prawo do przepisów unijnych dotyczących dokonywania tzw. krótkiej sprzedaży. W efekcie zmianie ulegną również niektóre zapisy ustaw o PIT i CIT.

2014-01-02

Firmy mają tylko miesiąc na złożenie wniosku o dotacje z NCBiR

Firmy mają tylko miesiąc na złożenie wniosku o dotacje z NCBiR
Już 7 lutego 2014 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) zakończy nabór wniosków o dotacje na projekty badawczo-rozwojowe w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Łącznie firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie na poziomie 90 mln zł.